Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Presidenti i Italisë: Shqiptarët kanë dhënë kontribut të jashtëzakonshëm në zhvillimin e Italisë

Nga Media 0

Presidenti i Italisë, Sergio Mattarella ka vlerësuar kontributin e shqiptarëve në Itali gjatë 500 viteve të fundit.

Përmes një postimi në rrjetet sociale ai shprehet se kontributi i shqiptarëve ka qenë i jashtëzakonshëm për Italinë.

“Italianët me origjinë shqiptare dhe shqiptarët “e italianizuar” janë dy anët e një medalje të çmuar. Kjo përshkruan kontributin e jashtëzakonshëm që gjatë 500 viteve të fundit ka ardhur nga Shqipëria, në zhvillimin social, civil dhe ekonomik të Italisë”,  shkruhet në postimin e Presidencës së Italisë.

Image

Kjo deklaratë është bërë pasi Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, i shoqëruar nga Ministri i Diasporës Pandeli Majko, ka vizituar Italinë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej