Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Në Bularat varrosej Kacifas, në Akropoli bënin shqiponjën futbollistët e Europa Ligës

Nga Media 0

Njëkohësisht me shfaqjen e pahijshme të grekëve në varrimin e ekstremistit Kostandin Kacifas, në Greqi “valëvitej” shqiponja. Skuadra e Dudelange ishte në Greqi ku luajti kundër Olympiacos për Europa League. Por dy futbollistë të kësaj skuadre kanë bërë shqiponjën në Akropoli.

Lojtarët e Dudelange u mundën 5 me 1 nga Olympiacos, megjithatë sfiduan ngjarjet që po zhvilloheshin në Bularat.

Sipas mediave greke, në Facebook ka pasur komente dhe reagime të shumta negative pasi klubi postoi në Facebook fotografinë që shkaktoi shumë debat.

Dy futbollistët që kanë bërë shqiponjën janë sulmuesi Patrick Stuff dhe mesfushori Levan Kenia, përkatësisht nga Gjermania dhe Gjeorgjia.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej