Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Maxhoranca miraton projektligjin për KLGJ dhe KLP, opozita braktis votimin

Nga Rexhina Biba 0

Kuvendi ka miratuar me 87 vota pro, projektligjin për organet e qeverisjes të sistemit të drejtësisë në Republikën e Shqipërisë. Projektligji që i hap rrugë krijimit të institucioneve qeverisëse të sistemit si KLP, KLGJ u votua vetëm votat e maxhorancës.

Deputetet e opozitës nuk morën pjesë në votim, pasi u rrëzua kërkesa e tyre për shtyrje të votimit të këtij projektligji.

Në përfundim të punimeve të seancës deutetja Vasilika Hysi tha se ky është ligji më i rëndësishëm pas atij të Vettingut.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej