Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Manjani: Kushtetutën e hartoi aktori e ndryshoi doktori dhe e shkatërroi piktori

Nga Skenderi 0

Ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka ironizuar politikën shqiptare në lidhje me interpretimin që po i bëhet Kushtetutës këto ditët e fundit.

Referuar faktit që Kushtetuta është ndryshuar dhe shkelur dhjetra herë ish ministri sjell me ironi tre emra, aktorit Arben Imami, doktorit Sali Berisha dhe piktorit Edi Rama.

Përmes një statusi në rrjetin social twitter Manjani shkruan: “E hartoi aktori;e ndryshoi doktori;e shkatërroi piktori! Kjo është historia e Kushtetutës sonë, e cila citohet vetëm kur ju intereson!”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej