Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ledi, shqiptari i lindur në Itali sjell këgën në Tiranën pa ngjyra (film)

Nga Media 0

Një Tiranë bardh e zi, por me plot ngjyra. Ngjyra malli dhe dashurie për atdheun, që mbetet i njëjti, ngado të shtegëtosh. Megjithatë e parë ftohtë, pa mall e nostalgji, Tirana mbetet ajo që është. Mes të varfërve që shesin rrugëve për një kafshatë, telave të ngatërruar të dritave, kafesë që zgjat më shumë se kudo…gjendet Tirana. Këngëtari është Ledi Çafuli. Shqiptar i lindur në Genova të Italisë. Ai bën muzikë italiane, por s’e fsheh kurrë faktin se është shqiptar.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej