Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Itali/ Arrestohen 45 persona, trafikonin marijuanë nga Shqipëria dhe kokainë nga Peruja

Nga Skenderi 0

Policia italiane ka bërë të mundur arrestimin e 45 personave pjesë e një bande që trafikonte drogë nga Peruja përmes Hollandës dhe Shqipërsisë e më pas e sillnin në Millona të Italisë.

Operacioni i koduar “Rubens” është finalizuar gjatë orëve të para të ditës  së sotme, por hetimet e këtij operacioni kanë nisur qysh më vitin 2013.

Sipas policisë bëhët e ditur se kokaina sillej nga Peruja, ndërsa marijuana vinte nga Shqipëria.

Në orët në vijim policia Italiane në një dalje për mendiat do të bëj publik dhe emrat e të arrestuarve.

unnamed-1-5

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej