Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Arvanitasit, grekë që flasin shqip”, Ngjela- Barkës: Thyej qafën, dil jashtë! (Film)

Nga Media 0

Avokati Spartak Ngjela ka pasur një debat të ashpër me Panajot Barkën në emisionin “360 gradë” të gazetarit Artur Zheji.

Qëndrimi i Barkës se arvanitasit janë grekë që flasin shqip ndezi debatin që çoi në fyerje dhe deri në braktisjen e studios nga Panajot Barka.

Spartak Ngjela: Shqipëria quhet Albani, zotëri

Panajot Barka: Kush e ka thënë? Kush ja vuri emrin?

Spartak Ngjela: Jot  ëmë ja ka vënë. Do rrish ti aty dhe të më lësh të flas unë. Gjyshi yt ia ka vënë.

…..

Ngjela: Territoret shqiptare janë të pushtuara. Katër milionë shqiptarë nuk janë lejuar të flasin shqip në Greqi. Ka kishë që nxjerr një gjuhë të mallkuar?!

Barka: O Zheji…

Ngjela: Pusho, do flas unë. Del jashtë. Je në Shqipëri! Po të durojmë shumë. Thyej qafën, dil jashtë! Mos më trego mua të drejtat e shqiptarëve. Nuk ka minoritet këtu.

Barka: Ose ndaloje të më fyej në pikëpamjen kombëtare ose ika. Dakord?! Është hera e dytë.

Ose të flasë në mënyrë të kulturuar, ose…

Ngjela: Si e lejon ti atë që të më ndërhyjë mua. Nxirre jashtë.

Barka: Më vjen keq tani. Më thërret njerëz që nuk peshojnë as dy gram.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej