- Advertisement -

TAG

Spartak Ngjela

Avokat Ngjela Edi Ramës: Do hash plumbin! Greqia të ofroi azil

Nga Spartak Ngjela Shqiptarët kanë për kryeministër një individ, i cili kurrë nuk ka qenë me shqiptarët. Tani, po ky, mendon se ka forcë që të...

“Sorrat këtu krakëllijnë kundër tyre”, Ngjela: Bjerini këmbës zotërinj, nuk duroni intelektin e lartë…

Avokati i njohur Spartak Ngjela përmes një statusi në rrjetet scoaiel ka reaguar lidhur me 30 mjekët dhe infermierët shqiptarë, që ndodhen në Itali...

Avokati Spartak Ngjela ndaj Ramës, “Një kryeministër pa asnjë vlerë politike, i paaftë”

Pas nismës për Shengenin Ballkanik, avokati Spartak Ngjela u shpreh se Edi Rama mund të rrëzohet me një rezolutë të Parlamentit të Kosovës. Ngjela thekson...

Ngjela i di të gjitha për Amerikën, Rakipi e quan idiot noterik (film)

Që avokati Spartak Ngjela është një nga shqiptarët më pro amerikanë, nuk diskutohet më nga njeri. Por deklaratat e Ngjelës kanë ngjallur shpesh diskutime. Rakipit...

Kur Ngjela e quante Çilin “budalla e katundar” dhe Çili i thoshte avokatit “gomar” (film)

Ka qenë fushata zgjedhore e vitit 2017, teksa këta dy personalitete kapeshin me njëri-tjetrin për arsyen e vetme, se nuk e dëgjonin sho-shoqin. Por,...

Është krijuar një Greqi false që s’ka lidhje me antikitetin, nëse aty nuk do jenë shqiptarët arvanitas

Nga Spartak Ngjela Vështirësi më të madhe se sa të sigurohej pavarësia e Shqipërisë në vitin 1913 nuk ka pasur në historinë botërore. Por edhe pavarësia...

Filloi heroika moderne e Shqipërisë, suksese studentëve

Nga Spartak Ngjela Protestat e studentëve: u poq populli shqiptar. Kjo ishtë festë, për të gjithë shqiptarët, dhe kundër shëmtimit Berisha të protestave të paguara. Kundër...

Dhjetori do i marrë me vete të gjithë

Nga Spartak Ngjela Dhjetori i këtij viti, i jep fund procesit të ngritjes së Këshillit të Lartë të Prokurorisë, dhe Këshillit të Lartë të Gjyqësorit. I. Dhjetori...

Kosova më në fund e gjeti liderin e saj, Shqipëria noton në marrëzinë e liderëve të blerë nga fqinjët

Nga Spartak Ngjela Kosova më në fund e gjeti liderin e saj, Ramush Haradinaj, që është me shqiptarët dhe jo me fqinjët aneksues historike territoresh...

Turpi grek i Bularatit, thjesht ca të çmendur që bërtasin

Nga Spartak Ngjela Varroset me ceremonial një terrorist. Njëlloj si të vrarët e Mafies apo terrorizmit ndërkombëtar. Një ceremoni varrimi që u fillua si heroike...

Latest news

Kroacia ndan për Kosovën 10.000 vaksina kundër COVID-19

Ministri i Jashtëm kroat, Gordan Gërliq Radman ka njoftuar se Kroacia ka ndarë për Kosovën 10,000 vaksina kundër koronavirusit. Ai i ka bërë këto...

Komisioni e thirri sot në seancë dëgjimore, Meta: Kam axhendë të planifikuar, gati të vij më 10 maj

Presidenti Ilir Meta nuk do të jetë sot në seancën dëgjimore të komisionit të ligjeve ku do të shqyrtohet kërkesa e deputetëve të PS...

Braktisi emisionin në Top Channel, Shabani: Transparencë për pagesat nga 10 mijë apo 25 mijë euro për emisionet në televizionet private

Endri Shabani, drejtues i Nismës Thurje, mbrëmë braktisi emisionin e Eni Vasilit “Open” në Top Chanel, pasi kjo e fundit e ndërpreu gjatë ligjërimit...

Shkarkimi i Metës, mblidhet sërish sot në orën 11:00 Komisioni i Ligjeve

Presidenti Ilir Meta është thirrur sërish sot nga Komisioni i Ligjeve për të dhënë shpjegimet e tij në lidhje me kerkesen e maxhorancës për...

Serbia paguan ata që vaksinohen, 25 euro për qytetarët deri në 31 maj

Serbia ka premtuar se do t’i paguajë qytetarët me 25 euro nëse ata vaksinohen kundër COVID-19. Presidenti Aleksandar Vuçiç tha se nisma do të shpërblente...
- Advertisement -