Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Zyrtare/ Juventus-Inter shtyhet për në datën 13 Maj

Nga 27-shi 0

Serie A ka vendosur të shtyjë pesë ndeshjet që duhej të luheshin në stenda bosh. Frika nga Coronavirusi ka detyruar Federatën Italiane të marrë këtë vendim.

Mes këtyre ndeshjeve është dhe derbi i Italisë, mes Juventusit dhe Interit, i cili do të zhvillohet në datën 13 maj.

Gjithashtu të njëjtin fat do të kenë dhe takimet e tjera, të cilat nuk do të zhvillohen këtë fundjavë. Milan-Genoa, Parma-Spal, Udinese-Fiorentina, Sassuolo-Brescia pritet të luhen në 13 maj.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej