- Advertisement -

TAG

Juventus

Juventus përmbys Interin në pjesën e dytë, merr avantazhin në 2 minuta

Juventus ka përmbysur shifrat përballë Interit në finalen e Kupës së Italisë. Për skuadrën e drejtuar nga Allegri fillimisht barazoi shifrat mbrojtësi Alex Sandro...

Ish-lojtari i Juventusit përdhunoi në grup 22-vjeçaren, ja sa vite burg rrezikon

Manolo Portanova, lojtar i Genoas rrezikon të bëjë rreth 14 vite burg, pasi akuzohet se ka përdhunuar në grup një 22-vjeçare. Ai së bashku...

Pas eliminimit nga Champions, Allegri: Çdo humbje është një fitore më vete

Juventusi u mposht ditën e djeshme nga Villarreal në “Allianz Stadium” në ndeshjen e kthimit të fazës së 1/16 të Champions me rezultatin 0-3,...

Champions League/ Villareal shtang Juventusin në Torino, Chelsi nuk diskuton Lille

Juventusi i ka dhënë përsëri lamtumirën Ligës së Kampioneve që në fazën e parë me eliminim direkt, dhe përsëri përballë një kundërshtari që vlerësohej...

Liga e Kampionëve/ Juventus nuk shkon më shumë se barazimi, Çelsi nuk llogarit Lillen

Çelsea me një këmbë në çerekfinale të Champions League. Kampionët në fuqi të këtij kompeticioni likuiduan francezët e Lille me rezultatin e pastër 2-0...

Morata: Jam shumë i lumtur te Juventus, nuk kisha arsye të largohesha

Sulmuesi i Juventusit, Alvaro Morata, shpjegon në një konferencë për shtyp në prag të ndeshjes ndaj Villareal, për zgjedhjen e tij të qëndrimit me...

Juventus kalon Sasuolon, kalon në gjysmëfinale të Kupës

Ishte sërish serbi Dushan Vlahoviç, i cili vendosi fatet e këtij takimi, me një gol personal dhe i ndihmuar pak nga fati. Juventusi arriti...

FOTO/ Debuton Vlahovic, formacionet zyrtare për ndeshjen Juventus – Hellas Verona

Juventus do të luaj pak çaste më vonë ndaj Hellas Verona. Në repartin sulmues sot do të shohim bomberin Vlahovic nga minuta e parë në...

Kupa e Italisë/ Juventus në avantazh, Cuadrado ekzekuton saktë goditjen e dënimit

Dy gola në dy minuta për Juventus-in, por vetë m njëri ka qenë i vlefshëm. Bardhezinjtë kanë kaluar në avantazh në minutën e 25-të kundër...

Juventus mposht Udinesen në “Allianz Stadium”

Juventus la pas disfatën në sekondat e fundit në Superkupën e Italisë ndaj Interit, duke regjistruar fitoren e dytë radhazi në kampionat. Triumf ky...

Latest news

Eurodeputetja gjermane kundër Ballkanit të Hapur: Minon procesin e anëtarësimit në BE

Nënkryetarja e Delegacionit në Komitetin Parlamentar të Asociimit BE-Ukrainë dhe anëtare e Komisionit për Punë të Jashtme dhe anëtare e Delegacionit në Parlamentin e...

“Skandal diplomatik”, Berisha: Rama shpërtheu në sharje prej ordineri ndaj Bullgarisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me komentet e kreut të qeverisë Edi Rama në Bruksel pas bllokimit të negociatave nga vetoja e...

Pas “dështimit” të Samitit, SHBA thirrje BE: Të hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë

Qeveria amerikane ka reaguar pas Samitit të BE- Ballkani Perëndimor që u mbajt së fundmi në Bruksel, ku Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut nuk...

Lufta Rusi-Ukraine, dalin shifrat e frikshme: Mbi 3 mijë delfinë të ngordhur në Detin e Zi

Mbi 3,000 delfinë në Detin e Zi kanë ngordhur si pasojë e pushtimit të Ukrainës nga Rusia. Lajmin e bëjnë të ditur shkencëtarët ukrainas...

Fermë kanabisi brenda anijes, shkatërrohet banda e trafikantëve shqiptarë

Një bandë shqiptare e trafikut të drogës është shkatërruar nga policia spanjolle. Në pranga kanë përfunduar tre trafikantë. Siç raportojnë mediat vendase, shqiptarët janë...
- Advertisement -