Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Zjarri përpin mushkëritë e planetit Tokë/ Presidenti i Brazilit: Nuk kemi forca ta përballojmë

Nga Ejona 0

Mushkëritë e planetit tonë po shkrumbohen nga zjarri dhe ne jemi komplet të pashpresë për fikjen e tyre.

Kështu shprehet presidenti brazilian Jair Bolsonaro përpara gazetarëve ndërsa hedh dyshime se zjarrëvënia e Amazon mund të jetë e qëllimshme nga OJQ.

Ai tha se OJQ-të kanë përdorur këtë mënyrë për t’u hakmarrë ndaj qeverisë së tij pasi u ka ulur fondet, por theksoi se për këtë ende nuk ka prova.

Bolsonaro ka thënë se qeverisë së tij i mungojnë burimet njerëzore për të luftuar numrin rekord të zjarreve në Amazon.

“Dyzet burra për të luftuar një zjarr? Nuk ka burime. Ky kaos tashmë ka mbërritur”, tha Bolsonaro.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej