- Advertisement -

TAG

flake

Gjirokastër/ Burri i vë flakën gruas me benzinë, lëndohet edhe vetë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në mesnatë në Gjirokastër, ku burri ka tentuar që të djegë me benzinë gruan e tij, dhe nga...

9 ditë nën “pushtetin” e flakëve, shuhet zjarri në malin e Tomorrit, digjen 25 hektarë pyje

Prej 9 ditësh nën “pushtetin” e flakëve, shuhet sot zjarri në malin e Tomorrit. Nga flakët që u përhapën me shpejtësi, u dogj një...

Nuk shuhet zjarri në Malin e Tomorrit, dita e 7 nën “pushtetin” e flakëve (foto)

Edhe pse kanë kaluar 7 ditë, zjarri vijon të djegë Malin e Tomorrit.  Siç shihet nga pamjet e siguruara nga 27.al, shtëllunga të madha...

Ishte e parkuar, shpërthen në flakë makina në Durrës

Një automjet ka shpërthyer në flakë në lagjen 4 në qytetin e Durrësit. Mjeti ishte i parkuar kur u përfshi nga zjarri, ndërsa shkaqet...

Makina përfshihet nga flakët në Laprakë, ja kush janë dyshimet e para

Një automjet është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në Laprakë, Tiranë. Për fatin e mirë, drejtuesi i mjetit, me iniciale B.K., ka mundur të...

Përfshihet nga flakët makina në lëvizje në Tiranë, shpëton mrekullisht shoferi 25-vjeçar

Një makinë që ishte në lëvizje është përfshirë nga flakët ditën e sotme. Rreth orës 12:20, në bulevardin “Gjergj Fishta”, si pasojë e një shkëndije...

Shpërthen në flakë një automjet në rrugën pas Muzeut Kombëtar në Tiranë

Një automjet është përfshirë nga flakët në rrugën pas Muzeut Kombëtar në Tiranë. Fatmirësisht nuk ka pastur asnjë person të lënduar, ndërkohë që dyshohet se...

Pallati përfshihet nga flakët në Durrës, shkak bëhet aspiratori

Një pallat është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në Durrës. Forcat e shumta zjarrfikëse kanë mbërritur në vendin e ngjarjes për të bërë të...

Shpërthen në flakë makina tek Zogu i Zi, pamje nga vendi i ngjarjes (foto)

Një automjet ka shpërthyer në flakë në Tiranë, por mbetet e paqartë se çfarë e shkaktoi zjarrin. Bëhet fjalë për një taksi që erdhi nga...

Imoralisti (një poemë skiç mbi ferrin pa flakë)

Nga Artan Gjyzel Hasani* jo, mos i falendero ata… …ata që të deshën të mirën, ata që u përpoqën pafund për ty, ata që kur kishe frikë të...

Latest news

Vatër e re zjarri në Pogaj të Hasit, era e fortë ndihmon flakët të përhapen më shpejt

Një vatër e re zjarri është shfaqur në Pogaj të Hasit. Mësohet se si pasojë e erës së fortë, flakët janë përhapur me shpejtësi...

Italia regjistroi 7,230 të infektuar dhe 27 humbje jete në 24 orë

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 7,230 të infektuar me koronavirus nga 212,227 teste të kryera. Autoritetet e Shëndetit në vend bënë...

Zjarri po u afrohej banesave, Peleshi: Parandalohet katastrofa në zonën e lumit të Vlorës

Ministri  Mbrojtjes me anë të një postimi në rrjetet sociale lajmëron se është parandaluar një katastrofë në zonën e lumit të Vlorës. Sipas tij...

Fauci: Nëse nuk e vëmë në kontroll përhapjen e Covid-19, variante të tjera do të “lindin”

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk fitojnë kontroll mbi përhapjen komunitare të variantit Delta, në vend do të vijojnë të shfaqen variante të...

Zjarret në Greqi, Mitsotakis: Vendi po përballet me një krizë mjedisore

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis është shprehur se vendi po përballet me një krizë mjedisore për shkak të zjarreve. “Vendi po përballet me një krizë...
- Advertisement -