Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Zhduket avioni ushtarak me 38 persona në bord, autoritete dyshojnë të jetë rrëzuar

Nga Ejona 0

Një avion ushtarak i Kilit me 38 persona në bord është zhdukur ndërsa autoritetet dyshojnë se avioni është rrëzuar.
Mediat e huaja raportojnë se operatorët humbën kontaktin vetëm një orë pasi u nisën drejt një baze në Antarktidë.
Ndërkohë një ekip shpëtimi po kërkon për 21 pasagjerët dhe 17 anëtarët e ekuipazhit që ishin në bord.
Forca ajrore “vazhdon kërkimin në sektorin ku humbi komunikimi me avionët, në mënyrë që të shpëtojë të mbijetuarit e mundshëm”, thuhet në një deklaratë.

Forca ajrore postoi një hartë në Twitter që tregon vendndodhjen e përafërt të aeroplanit përpara se të humbiste i cili ishte nisur nga Antarktida.

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej