- Advertisement -

TAG

avion

Ja kur do të nisin fluturimet e rregullta me “Air Albania”

Më 22 qershor ‘Air Albania’ do të rinisë fluturimet e rregullta ku destinacioni i parë do të jetë Stambolli. Lajmi është bërë i ditur nga...

Rama publikon videon brenda “Lasgushit”, “armë” për të luftuar Covid-19 (film)

Kryeministri Edi Rama sapo ka publikuar një video brenda avionit “Lasgushi” i cili është i mbushur me paisje mjekësore të sjella për t’i bërë...

Rama merr avionin personal të Erdoganit, pamja e re me ngjyrat kuqezi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama duke se dita ditës po forcon raportet e tij me Presidentin turk, Reçep Tayyib Erdogan. Sëfundmi, qeveria turke ka vendosur...

Momenti kur foshnja nxirret e gjallë nga rrënojat e avionit me 15 të vdekur (film)

Një avion me 100 persona në bord u rrëzua në Kazakistan, duke i marrë jetën të paktën 15 prej tyre. Në bord ndodheshin 95...

Zhduket avioni ushtarak me 38 persona në bord, autoritete dyshojnë të jetë rrëzuar

Një avion ushtarak i Kilit me 38 persona në bord është zhdukur ndërsa autoritetet dyshojnë se avioni është rrëzuar. Mediat e huaja raportojnë se operatorët...

Rumania nis drejt Shqipërisë një avion me 52 efektivë specialë

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla në rrjetin social “Facebook” njofton se qeveria e Rumanisë do të nisë drejt Shqipërisë një avion...

Alarm në Holandë, një avion dyshohet se është marë peng nga tre persona të armatosur

Një situatë e dyshimtë ka alarmuar policinë ushtarake në në aeroportin Schiphol në Amsterdam. Daily Mail shkruan se ka raportime se tre persona të armatosur...

Rrëzohet avioni në Hawaii, asnjë i mbijetuar

Të paktën 9 persona kanë humbur jetën pas rrëzimit të një avioni që transportonte parashutistë në Hawaii. Sipas asaj që shkruan BBC, mjeti ajror u...

Prishtinë/ Panik në bordin e avionit Boing, 10 persona të lënduar (film)

121 pasagjerë  në bordin e aeroplanit Boeing të kompanisë AKL Airlanes janë tronditur mbrëmë. Nga këta 10 persona janë lënduar në aeroplanin që po...

Avioni përplaset dhe përfshihet në flakë/ Ja si shpëtoi mrekullisht piloti

Një pilot i një avioni të vogël turistësh ka shpëtuar mrekullisht pasi avioni që ai drejtonte është përplasur dhe ka marrë flakë në Misisipi. Piloti...

Latest news

U plagos nga tërmeti, 14-vjeçari shqiptar në Greqi: Gjithçka do të kalojë

Mes të plagosurve në Greqi nga tërmeti me epiqendër në Samos është edhe një 14 vjeçar shqiptar. Ai është Enriko Mane, ndërsa pas plagëve që...

241 raste të reja me koronavirus, humbin jetën 7 pacientë

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 241 raste të reja me koronavirus nga 1260 testime të kryera në total. 7 pacientë të cilët...

Spahia: Komiteti i ekspertëve nuk i dha kurrë përgjigje shqetësimeve të qytetarëve

Ish-deputeti demokrat Bardh Spahia  i përgjigjet Komitetit të Ekspertëve, duke thënë se ai komitet kurrë nuk i dha përgjigje shqetësimeve të qytetarëve dhe as...

E dhunuan dhe morën peng 41-vjeçarin, arrestohen 3 autorët në Himarë

Policia ka arrestuar tre persona në Himarë pasi akuzohen për dhunimin dhe pengmarrjen e një 41-vjeçari tre ditë më parë. Të arrestuarit janë N. M. 26...

514 raste të reja dhe 3 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 514 raste të reja me Covid-19 në Kosovë nga 1750 mostra të testuara njofton IKSHPK-ja. Raportohet se tre...
- Advertisement -