Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Zgjedhjet në Universitet në 30 korrik/ Ja cilat janë kandidaturat e reja për Rektor të UT-së

Nga Ejona 0

Procesi i aplikimit pranë KIZ të Universitetit të Tiranës, si kandidate për garën për rektor dhe anëtar të Senatit Akademik do të vijojë sot deri në orën 16:00, ndërkohë që zgjedhjet janë vendosur që të mbahen në 30 korrik.

Mësohet se garës për rektor i është bashkuar Prof.Dr Kozeta Sevrani nga Fakulteti i Ekonomisë. Sipas kryetares së KIZ së UT, Majlinda Keta, deri tani janë rreth 70 aplikantë për anëtare senati dhe 3 kandidatë në garë për rektor, Artan Hoxha (nga drejtësi), Mimoza Hafizi( nga Shkencat e Natyrës) dhe Kozeta Sevrani.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej