- Advertisement -

TAG

zgjedhjet

Populli gëzon me gërnetë dhe def që udhëheqësi mundi armiqtë dhe fitoi zgjedhjet (film)

Me dajre dhe klarinetë, disa muzikantë i kanë uruar fitore dhe mbarësi kryeministrit Edi Rama. Ata thonë se shteti dhe gjithë Shqipëria do të ketë...

PD kryeson Shkodrën, partia e Tom Doshin surpriza e zgjedhjeve

Në qarkun e Shkodrës po numërohen 9 kutitë e fundit në lidhje me subjektet politike. Sipas të dhënave të Komisionit Qendror të zgjedhjeve nga...

Përfundon numërimi i 1695 kutive në rang kombëtar, sa vota kanë deri më tani PS, PD, LSI dhe PSD

Kanë kaluar thuajse 12 orë nga fillimi i numrit të votave nga zgjedhjet parlamentare të 25 prillit . Rezultatet e deri më tanishme nga KQZ...

Zgjedhjet/ Meta ndalet në Vorë: Duhet të votojnë të gjithë të lirë sipas bindjes së tyre

Pas Shijakut ku apeloi për pjesëmarrje në votime, kreu i shtetit Ilir Meta u ndal në një takim në Vorë, ku u informua për...

Zgjedhjet e të dielës, Senati Amerikan mesazh autoriteteve shqiptare: Siguroni kushtet për votim pa frikë

Kryetari i Komitetit të Marrëdhënieve të Jashtme të Senatit Amerikan Bob Menendez (D-N.J.) dhe Anëtari i Renditjes Jim Risch (R-Idaho) lëshuan deklaratën e përbashkët...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Thirrje nga Kanadaja për të votuar Ndryshimin

-Në 1 Mars 2019 në Samitin e Diasporës shqiptare, Kryeministri Edi Rama u shpreh “Por ju siguroj se për votën tuaj, ka vetëm dy...

Paralajmëron Majko: Iki nga politika nëse nuk rizgjidhem deputet (film)

Ish ministër i Mbrojtjes, tanimë Ministër i Shtetit për Diasporën, për herë të parë pas 30 vitesh pjesë e Partisë Socialiste rizgjedhja për të...

Miratohet rezoluta për Shqipërinë, Komisioni i Jashtëm i PE: Dënim për blerjen e votës kusht për negociatat

Komisioni i Jashtëm i Parlamentit Europian (AFET) miratoi sot, raportin për progresin e Shqipërisë në rrugën drejt Bashkimit Europian duke u fokusuar në përmbushjen...

“Kush prek votat do t’i pritet dora”, Meta bën deklaratën e bujshme: Po fitoi Rama jap dorëheqjen

Presidenti Ilir Meta ka folur me tone të ashpra mbrëmjen e sotme duke deklaruar se nëse kryeministri Rama fiton në mënyrë dekmokratike në 25...

“Qeveria po shkel rregullat e zgjedhjeve, dha koncesion 100 mln euro”, Partia Demokratike kërkesë KQZ-së: Të merren masa

Partia Demokratike i ka kërkuar Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve që të marrë masa për respektimin e Kodit Zgjedhor, pasi qeveria ka dhënë një koncension...

Latest news

Sherr me thika në qytetin e Durrësit, Policia vë në pranga një 51 vjeçar

Një sherr me thika ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrësit, ku një 51 vjeçar ka qëlluar me thikë një 55 vjeçar...

Çdo minutë që kalon përkthehet në para për kompanitë e mëdha, ja sa fitojnë ato

“Big Tech” pati një vit të madh suksesi në 2020-ën, pasi pandemia nuk i ndaloi 7 kompanitë më të mëdha të teknologjisë të rriteshin...

Aksidenti me dy viktima në Shkodër, SHÇBA: U arrestua një polic dhe një person tjetër

Një punonjës policie është arrestuar në Shkodër për shkak të aksidentit me dy viktima që ndodhi paraditen e sotme. SHÇBA Shkodër- Lezhë bën me dije...

“Krim zgjedhor i pafalshëm”, Petrit Vasili rendit të gjitha arsyet përse zgjedhjet e 25 prillit kanë rënë

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi këtë të martë se zgjedhjet e 25 prillit ranë pas provave që tregojnë shkeljet në...

Naomi Campbell i habit të gjithë, nënë për herë të parë në moshën 50-vjeçare (foto)

Supermodelja Naomi Campbell i ka surprizuar të gjithë ditën e sotme teksa ka zbuluar se është bërë nënë për herë të parë. Naomi ka...
- Advertisement -