Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Zgjedhjet e 30 qershorit/ Opozita sërish në protestë

Nga Klodiana 0

Menjëherë pas procesit të votimit të 30 qershorit, opozita e bashkuar vijon sërish betejën kundër qeverisë së kryeministrit, Edi Rama.

Pikërisht në ditën kur Parlamenti do të kërkojë shkarkimin e Presidentit. Protesta do të mbahet në dy stacionet tradicionale, Kryeministri dhe Parlament.

Lideri i opozitës, Lulzim Basha ftoi përmes një videoje që shqiptarët të bëhen bashkë kundër diktaturës së krimit, në mbrojtje të lirisë dhe dinjitetit dhe përcolli mesazhin se nuk ka asnjë hap pas nga kërkesa për largimin e Ramës.

Ndërkohë për këtë protestë më shumë se 1500 efektivë policie do të jenë në terren.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej