Zgjedhjet e 25 prillit/ Idrizi: Shqiptarët do votojnë për të hequr Edi Ramën (film)

Duhet të lëçisni

Plagosja e policit në Berat, arrestohen tre vëllezër, në kërkim i katërti

Policia e Beratit ka arrestuar tre vëllezërit, pas sherrit të ndodhur mbrëmjen e kaluar në një lokal, ku u plagos edhe një efektiv policie. Në...

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani marrin vendimin, ja kujt ia besojnë Shërbimin Sekret

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe Kryeministri, Albin Kurti, kanë emëruar Petrit Ajetin, Drejtor të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI). “Ajeti ka qenë aktiv...

Basha, bisedë me zv.Presidentin e KE: Në 100 ditët e para të qeverisjes hapim negociatat!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një bisedë online më zv. Presidentin e Komisionit Europian, njëkohësisht Komisioner për Mënyrën Europiane të jetesës,...

Plagosje me armë zjarri në Kavajë, plagoset në këmbë 34 vjeçari

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mesnatën e kaluar në Kavajë. Policia njofton se është plagosur në këmbë shtetasi Sh. Sh., 34 vjeç, i...

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka deklaruar se pas protestave të zhvilluar në vend, shqiptarët në 25 prill do votojnë për të hequr Edi Ramën.

I ftuar në studion e  ABC, Idrizi u shpreh se kostot e kësaj revolte do i marri ajo parti që i ka krijuar të gjitha këto probleme dhe që tentoi që një vrasje ta manipulonte dhe të akuzonte viktimën dhe jo vrasësin dhe mbi të gjitha akuzon tani opozitën, sepse këtë ka bërë gjithmon.

“E rëndësishme është që ne të kuptojmë arsyet e kësaj revolte. Zgjedhjet janë afër dhe padiskutim që njëra palë do marri kostot. Kostot do i marri ajo që i ka krijuar të gjitha këto probleme dhe që tentoi që një vrasje ta manipulonte, tjetërsonte dhe të akuzonte viktimën dhe jo vrasësin dhe mbi të gjitha akuzon tani opozitën, sepse këtë ka bërë gjithmon. Unë jam i binduar që shqiptarët me 25 prill do votojnë për të hequr edi Ramën. Opozitës i duhet akoma punë për të shpalosur programin e saj i cili është përgatitur bazuar në rradhë të parë tek ekonomia, por mos harrojmë pandeminë, i cili është një risk permanent për sa i përket numrave shifrave dhe rrumpallës së mjeksisë falas”,- u shpreh Idrizi.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Plagosja e policit në Berat, arrestohen tre vëllezër, në kërkim i katërti

Policia e Beratit ka arrestuar tre vëllezërit, pas sherrit të ndodhur mbrëmjen e kaluar në një lokal, ku u plagos edhe një efektiv policie. Në...

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani marrin vendimin, ja kujt ia besojnë Shërbimin Sekret

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe Kryeministri, Albin Kurti, kanë emëruar Petrit Ajetin, Drejtor të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI). “Ajeti ka qenë aktiv...

Basha, bisedë me zv.Presidentin e KE: Në 100 ditët e para të qeverisjes hapim negociatat!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një bisedë online më zv. Presidentin e Komisionit Europian, njëkohësisht Komisioner për Mënyrën Europiane të jetesës,...

Plagosje me armë zjarri në Kavajë, plagoset në këmbë 34 vjeçari

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mesnatën e kaluar në Kavajë. Policia njofton se është plagosur në këmbë shtetasi Sh. Sh., 34 vjeç, i...

Një roman që të ndjek pas edhe kur e ke mbaruar së lexuari

Nga Miranda Haxhia Kohët e fundit, leximet e librave i kam kryer në udhëtimet e shpeshta Tiranë-Berat e anasjelltas. Ashtu filloi edhe libri “Flama” me...