Zbulohen emrat e rilindasve të bordit të Albcontrol. Djali i Gramoz Ruçit pjesë e grushtit të shtetit kundër Edi Ramës

Duhet të lëçisni

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...

207 raste të reja dhe 5 humbje jete nga COVID në 24 orët e fundit në Shqipëri

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë shënuar 207 raste të reja me COVID, nga 2698 testime të kryera në total. Nuk...

Që prej ditës së djeshme 65 punonjës të AlbControl, kanë braktisur punën duke shkaktuar paralizimin e trafikut ajror në vendin tonë.

Qeveria drejtoi gishtin nga opozita, duke hedhur akuza të rënda se po nxit këtë situatë, për të dëmtuar shtetin shqiptar si dhe për të rritur pakënaqësinë te qytetarët.

Ministrja Balluku akuzoi ish-kryeministrin Sali Berishën dhe Presidentin e Republikës Ilir Metën si të përfshirë në këtë “grusht shteti”.

Mirëpo, le të kujtojmë që vetë Balluku la në krye të “Albcontrol” edhe një administratë, me drejtues sektorësh njerëz të besuar.

Ja disa prej emrave të “Rilindasve” të bordit në “Albcontrol”, që kanë lidhje familjare me shefat e politikës, ku një ndër to është edhe emri i djalit të Gramoz Ruçit pjesë e grushtit të shtetit kundër Edi Ramës.

1-Nerbis Qazimi, vëllai nga nëna i Fatmir Xhafajt..
2- Ana Shkëmbi, mbesa e gruas së Fatmir Xhafajt..
3-Ledio Ruçi, djali i kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi.
4-Majlinda Karcanaj, shoqe e Linda Ramës.
5-Sulo Hadri, ish-dekan i fakultetit ekonomik, i cili ka pajisur me doktoraturë Taulantin e shumë rilindas të tjerë.
6-Genci Gjonçaj, i cili punon edhe sekretar i përgjithshëm i Kuvendit.
7-Ardit Çollaku, shok i Olsi Ramës, i cili punon edhe tek Agjencia Kombëtare e Turizmit.
8-Redi Fino, djali i ish deputetit Bashkim Fino.
9-Florjan Gjiknuri, djali i xhaxhait të Damjan Gjiknurit.
10-Martin Sterkaj, djali i deputetit Paulin Sterkaj.
11-Arlind Broci, djali i gjyqtarit Artan Broci.
12-Blerta Tushi Bushi, gruaja e kryetarit të Bashkisë Krujë, Artur Bushi.
13-Eneo Zguri, djali i ish kryetarit të KQZ-së, Klement Zguri.
14-Briselda Spahiu, vajza e Nazim Spahiut, kryetar i Bashkisë Skrapar.
15-Jona Bushi, ish shefe e kabinetit të kryeministrit Rama, gruaja e Eno Bushit, drejtor juridik i PS-së, avokat juridik i Edi Ramës.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...

207 raste të reja dhe 5 humbje jete nga COVID në 24 orët e fundit në Shqipëri

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë shënuar 207 raste të reja me COVID, nga 2698 testime të kryera në total. Nuk...

Shtynte djemtë e mitur të vidhnin para nga prindërit, arrestohet shqiptari: Do them që je gay

Një 34-vjeçar me origjinë nga Shqipëria, u arrestua nga personeli i Policisë së Shtetit në Latina të Italisë, në fund të hetimit të koordinuar...