- Advertisement -

TAG

Belinda Balluku

Gazment Bardhi nxjerr mesazhet: Balluku, skemë për të blerë votat me legalizime

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka nxjerrë sipas tij fakte që vërtetojnë se vullneti i qytetarëve shqiptarë më 25 prill është...

Zbulohen emrat e rilindasve të bordit të Albcontrol. Djali i Gramoz Ruçit pjesë e grushtit të shtetit kundër Edi Ramës

Që prej ditës së djeshme 65 punonjës të AlbControl, kanë braktisur punën duke shkaktuar paralizimin e trafikut ajror në vendin tonë. Qeveria drejtoi gishtin nga...

Ushtria në Rinas, Balluku: Kontrollorët do i nxjerrim nga ndërtesa

Ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku u kërkoi kontrollorëve të trafikut ajror që të rikthehen në punë ose për ndryshe do të nxirren me forcë...

Ministre që jep konferenca shtypi me celular

Nga Dritan Kaba Asnjë respekt për qytetarët, asnjë respekt për gazetarët. Buratin që ia luajnë fijet me celular. Në 29 janar të këtij viti ka patur grevë...

Berisha i përgjigjet Ramës dhe Ballukut: Vijojnë avazin “Faji e ka Saliu!”. Kreu i Meduzës e ndrikull Grykësia kërkojnë të mbulojnë vjedhjet me financat...

Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur përmes një postimi në facebook, deklaratave të bëra sot nga ministrja Belinda Balluku, lidhur me grevën e punonjësve...

Belinda Balluku kërcënon me pasoja ligjore kontrollorët: Grevën e bëri Sali Berisha

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjetikës, Belinda Balluku, ka kërcënuar me pasoja ligjore kontrollorët e shërbimit ajror, nëse nuk i rikthehen punës. Në një konferencë për...

Pezullohen fluturimet në Rinas! Deri nesër nuk ka ulje-ngritje avionësh

Fluturimet në aeroportin "Nënë Tereza" janë pezulluar pasi ministrja e Infrastrukurës, Belinda Balluku dështoi të arrijë një marrëveshje me kontrollorët që kanë pezulluar punën. Raportohet...

Aeroporti i Rinasit në kaos/ Nuk ka marrëveshje të grevistëve me Belinda Ballukun

Fati i fluturimeve në Rinas mbetet i paqartë. Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku nuk ka arritur dot të bindë 65 kontrollorët e Aeroportit të Rinasit...

Bllokohen fluturimet nga Rinasi, mbyllet hapësira ajrore e Shqipërisë

Aeroporti i Rinasit është bllokuar totalisht pasi ministrja e Infrastrukurës, Belinda Balluku dështoi të arrijë një marrëveshje me kontrollorët që kanë hyrë në protestë. Raportohet...

Moti i keq, Belinda Balluku: Sot asnjë aks i bllokuar, shteti ishte në këmbë

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku deklaroi se sot në të gjithë vendin nuk ka as një aks të bllokuar. Nga foltorja e Kuvendit, Balluku...

Latest news

Vatër e re zjarri në Pogaj të Hasit, era e fortë ndihmon flakët të përhapen më shpejt

Një vatër e re zjarri është shfaqur në Pogaj të Hasit. Mësohet se si pasojë e erës së fortë, flakët janë përhapur me shpejtësi...

Italia regjistroi 7,230 të infektuar dhe 27 humbje jete në 24 orë

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 7,230 të infektuar me koronavirus nga 212,227 teste të kryera. Autoritetet e Shëndetit në vend bënë...

Zjarri po u afrohej banesave, Peleshi: Parandalohet katastrofa në zonën e lumit të Vlorës

Ministri  Mbrojtjes me anë të një postimi në rrjetet sociale lajmëron se është parandaluar një katastrofë në zonën e lumit të Vlorës. Sipas tij...

Fauci: Nëse nuk e vëmë në kontroll përhapjen e Covid-19, variante të tjera do të “lindin”

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk fitojnë kontroll mbi përhapjen komunitare të variantit Delta, në vend do të vijojnë të shfaqen variante të...

Zjarret në Greqi, Mitsotakis: Vendi po përballet me një krizë mjedisore

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis është shprehur se vendi po përballet me një krizë mjedisore për shkak të zjarreve. “Vendi po përballet me një krizë...
- Advertisement -