- Advertisement -

TAG

Greva në Rinas

Zbulohen emrat e rilindasve të bordit të Albcontrol. Djali i Gramoz Ruçit pjesë e grushtit të shtetit kundër Edi Ramës

Që prej ditës së djeshme 65 punonjës të AlbControl, kanë braktisur punën duke shkaktuar paralizimin e trafikut ajror në vendin tonë. Qeveria drejtoi gishtin nga...

Grusht shteti me kontrollorët në Rinas? Berisha nxjerr emrat e socialistëve që u punojnë të afërmit në Albcontrol

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mohuar se qëndron pas protestës së kontrollorëve,  të cilën Rama e konsideroi tentativë për “grusht shteti”. Për Rtv Ora, Berisha duke...

Greva në Rinas, shkon në 7 numri i kontrollorëve të shoqëruar në policinë e Tiranës

Ka shkuar në 7 numri i kontrollorëve që janë shoqëruar në policinë e Tiranës mbrëmjen e sotme. Kontrollori i parë nga 80 punonjës që janë...

“Bllokimi” i qiellit shqiptar, Meta i përgjigjet Ramës: Thirri mendjes, nuk jemi në Amerikën latine

Presidenti Ilir Meta i ktheu përgjigje akuzave të kryeministrit Edi Rama i cili deklaroi se presidenti bashkë me ish-kryeministrin Sali Berisha janë nxitës të...

Greva në Rinas/ Meta-Ramës: Përgjigjen do ta marrësh nga Vlora

Presidenti i Republikës Ilir Meta, ka reaguar sërish për grevën e zhvilluar nga kontrollorët në Rinas e cila ka bllokuar trafikun ajror shqiptar. Meta nëpërmjet...

Greva në Rinas/ Zbardhet debati mes ministres Balluku dhe punonjësve të Albcontrol (Film)

Zbardhet debati izhvilluar mesditën e sotme në mbledhjen mes ministres së Infrastrukturës Belinda Balluku dhe punonjësve të AlbControl, të cilët kanë firmosur deklaratën e...

Latest news

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...
- Advertisement -