Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Zbardhet kërkesa/ Rama shtyn “gjendjen e fatkeqësisë natyrore” deri në 31 mars

Nga Ejona 0

Një projektvendim i cili, i është dërguar Kuvendit, propozon që gjendja e fatkeqësisë natyrore në Shqipëri të jetë aktive deri në 31 mars 2020.

Është kryeministri Edi Rama ai që ka bërë kërkesën për shtyrjen e afatit, ndërsa dokumenti i siguruar nga “Shekulli” nuk jep shpjegime pse kërkohet ky zgjatim.

Diskutimet për këtë kërkesë pritet të nisin sot në Komisionin e Sigurisë, ndërsa kujtojmë se vendi ynë është në gjendjen e fatkeqësisë natyrore (qarku Tiranë, Durrës dhe Lezhë) që prej datës 27 nëntor.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej