Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vuçiç i përgjigjet Pamlerit rreth Kosovës

Nga Klodiana 0

“Ne nuk kemi nevojë për njohjen e Prishtinës, unë pres normalizim, por Prishtina pengon bisedimet dhe dialogun”.

Kështu tha presidenti serb, Aleksandar Vuçiç me ç`rast shtoi se Beogradi është gjithmonë i gatshëm të vazhdojë bisedimet me Kosovën sa më shpejt që të hiqet taksa.

Kësisoj ai komentoi deklaratën e Matthew Palmer se SHBA dëshiron të shohë një normalizim të plotë të marrëdhënieve Beograd-Prishtinë, të cilat saktësoi Palmer, do të thoshte njohje e ndërsjellë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej