Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vritet shqiptari 33-vjeçar në Itali

Nga Klodiana 0

Një shqiptar nga Kosova është vrarë në afërsi të një pub-i në qendër të Firenzes në Itali.

Mediat italiane bëjnë me dije se viktima 33-vjeçar, që punonte si kamarier, humbi jetën si pasojë e plagëve të marra nga goditjet e thikës.

Ngjarja në fjalë është regjistruar në orët e para të mëngjesit, ndërsa raportohet se kosovari është qëlluar disa herë me thikë.

Deri tani, i ndaluar për këtë ngjarje është një shtetas tunizian, 39-vjeç, ndërsa nuk janë bërë ende të ditura arsyet e ngjarjes së rëndë.

 

 

© SYRI.net

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej