Vrasje në Vlorë : Mes tyre pronari i pikës së basteve ku ndodhi krimi

Duhet të lëçisni

Albin Kurti për garancinë e lirimit të krerëve të UÇK-së: S’më takon mua të marr kësi hesapesh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në konferencën për media pas mbledhjes së Qeverisë ku ka miratuar programin Qeverisë, ka folur për çështjen...

Misioni i SHBA në OSBE për 25 prillin: Mbetet problem blerja e votës, SPAK të hetojë krimet zgjedhore

Misioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në OSBE ka bërë një deklaratë lidhur me zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri. Ndërkohë që veçon...

Partia Demokratike bën hapin e parë kundër 25 prillit, kërkohet në KAS rivotimi në 9 qarqe të vendit

Partia Demokratike pritet të dorëzojë pranë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve kërkesën për shpallje të pavlefshme të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit për...

Përcillet për në banesën e fundit Guljelm Radoja, ja cili ishte amaneti i aktorit (film)

Është përcjellë në banesën e fundit aktori Guljelm Radoja, i cili humbi jetën për shkak të Covid-19. Ceremonia ka qenë shumë private, pasi ka qenë...

Qyteti bregdetar i Vlorës u trondit mbrëmjen e së dielës, 24 korrik 2016, nga një krim i rëndë. Dy persona mbetën të vrarë me armë zjarri ndërsa një tjetër u plagos  në  lagjen “Partizani”  në qytetin e Vlorës.

Krimi është shënuar në një pikë bastesh rreth orës 22:05 në një pike bastesh.

Viktimat janë identifikuar si Ilir Deromema, rreth 45 vjeç, banues në Vlorë, pronari i eurollotos ku ndodhi vrasja  dhe  Dhimitër Çani 60 vjeç, ndërsa i plagosuri është identifikuar si Krenar Runaj 53 vjeç.

Viktimat kanë qenë të ulur në tavolinat jashtë lokalit.Trupat e pajetë janë dërguar në morg, ndërsa i plagosuri është dërguar në spitalin rajonal të qytetit bregdetar.

Ai ka marrë dy plumba një në krah e tjetrin në legen dhe gjëndja e tij shëndetësore është e rëndë. Sot në mëngjes (25 korrik) ai është transportuar drejt spitalit të Traumës.

 Gjendet makine e djegur- Një makinë e djegur, tip Xhip, me targa AA 210FS  është gjetur plotësisht e djegur pranë varrezave. Dyshohet se mjeti i djegur është ai që kanë përdorur autorët e krimit. Pas verifikimeve rezultoi se mjeti është vjedhur në Fier,  2 muaj më parë.

 Hetimet- Rrethanat e ngjarjes janë ende të paqarta, por burimet të Ora Neës bëjnë të ditur se autorët, mendohet se kanë qenë tre, kanë shkuar në vendin e ngjarjes me makinë.

Njëri ka zbritur nga makina dhe ka qëlluar në drejtim të viktimave. Më pas makina e autorëve të krimit është larguar në drejtim të varrezave ose fshatrave të lumit të Vlorës. Por këta janë të gjitha informacione paraprake pasi zyrtarisht policia nuk ka dhënë detaje.

 7 te shoqëruar-  Shtatë persona janë shoqëruar në polici.

Hasmeria- Dyshohet se objektiv i vrasjes ka qenë Ilir Deromema. Një nga pistat e hetimit është hasmëria, për një vrasje e ndodhur në 1998. Ilir Deromema dyshohet se ka qenë autor i vrasjes së Lame Gockaj.

 Nisin kerkimet- Policia e Vlorës ka ngritur pika kontrolli në të gjitha rrugët dalëse dhe hyrëse të qytetit, me qëllim kapjen e autorëve.

Tronditet Vlora- Ngjarja e rëndë vjen në një periudhë kur qyteti i Vlorës është në kulmin e sezonit turistik dhe pushuesit janë të shumtë në numër

vrasje-n-e-vlore-768x437 sfddff vrasjee-768x374

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Albin Kurti për garancinë e lirimit të krerëve të UÇK-së: S’më takon mua të marr kësi hesapesh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në konferencën për media pas mbledhjes së Qeverisë ku ka miratuar programin Qeverisë, ka folur për çështjen...

Misioni i SHBA në OSBE për 25 prillin: Mbetet problem blerja e votës, SPAK të hetojë krimet zgjedhore

Misioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në OSBE ka bërë një deklaratë lidhur me zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri. Ndërkohë që veçon...

Partia Demokratike bën hapin e parë kundër 25 prillit, kërkohet në KAS rivotimi në 9 qarqe të vendit

Partia Demokratike pritet të dorëzojë pranë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve kërkesën për shpallje të pavlefshme të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit për...

Përcillet për në banesën e fundit Guljelm Radoja, ja cili ishte amaneti i aktorit (film)

Është përcjellë në banesën e fundit aktori Guljelm Radoja, i cili humbi jetën për shkak të Covid-19. Ceremonia ka qenë shumë private, pasi ka qenë...

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...