Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vrasja e Çelajt, Prokuroria kërkon arrest me burg për katër të arrestuarit

Nga Ejona 0

Prokuroria e Tiranës ka dorëzuar në Gjykatën e Tiranës kërkesën për caktimin e masës e sigurisë të katër të arrestuarve në lidhje me vrasjen e 26 vjeçarit Indrit Çelaj në Tiranë.

Prokuroria ka kërkuar arrest me burg për katër të arrestuarit, ku përfshihej pronari i vilës që po rikonstruktohej, Bujar Kusi, Edmond Sula, Ferdinand Bakalli dhe Luan Çaka.

Tre të arrestuarit e tjerë dyshohet se kanë qenë dëshmitarë okularë në vendngjarje në momentin kur është qëlluar 26 vjeçari dhe nuk kanë lajmëruar policinë.

Sipas prokurorisë masa e sigurisë për katër të arrestuarit do të caktohet ditën e nesërme.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej