Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Zjarr në Devoll, digjet një sipërfaqe me pemë dhe bimësi

Nga Ejona 0

Një zjarr i madh ka rënë në fshatin Ziçisht duke shkrumbuar një sipërfaqe të madhe të pyllëzuar.

Mësohet se vatra e zjarrit është shfaqur në vendin e quajtur  “Gështenjat”.

Mësohet se flakët kanë djegur disa pemë, por edhe një sipërfaqe të konsiderueshëm, e cila ishte e mbushur me bimësi të ulët.

Fatmirësisht forcat kanë arritur të fikin flakët të cilat të favorizuara nga era dhe temperaturat po përhapeshin me shpejtësi.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej