Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vokshi: Protesto, badigardi i Arta Markut dhunon gazetarin

Nga Klodiana 0

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi dënon dhunën e ushtruar ndaj gazetarit Renaldo Salianji.

Përmes një postimi në facebook, Vokshi bën me dije se gazetari thjesht ka dashur të marrë një prononcim nga kryeprokurorja Arta Marku, kur badigardi i saj e ka shtyrë e dhunuar.

Statusi i plotë:

PROTESTO KUNDËR DHUNËS NDAJ GAZETARËVE!!
PA MEDIA TË LIRË NUK KA DEMOKRACI!!!
Bodyguard-ët e Kryeprokurores dhunojnë gazetarin në detyre te Klan Plus, Renaldo Salianji.
Cdo ditë gazetarët po ndeshen me dhunën e shtetit, dhunën policore, shantazhet me padi nga Rama, dhunën dhe kërcenimet ne jetë nga Kryebashkiakët e Edi Ramës.
Nuk arrijnë dot “të vënë me shpatulla pas muri” krimin, por dhunojnë gazetaret.

Drejtesinë e kapur, po e lëshojnë nervat cdo ditë dhe nuk i durojnë dot gazetarët e terrenit që bëjnë vetëm punën e tyre.
Qeveria, deputetët dhe institucionet e inkriminuara i duan të gjithë pushtetet në shërbim të tyre.
#ProtestoPërMediaTëLirë
#ProtestoKundërDhunësNdajGazetarëve
#ShqipëriaSiEuropa

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej