Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vlorë/ Arrestohet zjarrvënësi që shkretoi 7 dynym pyll

Nga Media 0

Një tjetër zjarrvënës është arrestuar sot nga Policia e Shtetit, këtë radhë në Vlorë. Bëhet fjalë për Abi Abilajn, 37 vjeç, nga Dukati i Vlorës, çoban, i cili shkretoi me një shkrepëse, 7 dynym pyll në Karaburun.

Në kuadër të masave që janë marrë nisur nga ngjarjet e ditëve të fundit ku sipërfaqe të mëdha  toke dhe pyje janë përfshirë nga flakët, të ndikuar nga kushtet klimaterike por edhe nga shtetas të ndryshëm, u arrit të vihet para përgjegjësisë një nga autorët e zjarrvënies në Dukat- Karaburun, Abi Abilajn.

Policia e ka bërë arrestimin e tij në flagrancë pasi më datë 3.08.2017, në Dukat-Karaburun, ka vendosur zjarr në mënyrë të qëllimshme një sipërfaqe pyjore prej 7 dynym. Nga hetimi paraprak i  policisë rezulton se ky shtetas është çoban, dhe ka qënë duke kullotur  bagëtitë në këtë pjesë të territori të Ishullit të Sazanit.

Abilaj akuzohet tani për veprën penale  “Shkatërrim   i pronës me zjarr”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej