Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Operacioni në “Don Bosko”/ Burg për dy prej të arrestuarve

Nga Media 0

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për Arbër Muratin, i arrestuar gjatë operacionit të policisë në Don Bosko, ndërsa detyrim paraqitje gjykata dha për babain e tij Shehat Murati.

Në burg është lënë edhe Blendi Peci, i cili mbeti i plagosur gjatë përplasjes së policisë më armë zjarri.

Në kuadër të operacionit “Përpjekja e fundit”, ku u ndoq dhe u plagos Blendi Peci, teksa udhëtonte në makinën e 22-vjeçarit Arbër Murati.

Sipas policisë në dhomën e gjumit të Arbër Muratit është gjetur një sasi lënde narkotike e dyshuar e llojit kokainë me peshë 50.2 gramë, 10 doza pluhuri të dyshuara të llojit kokainë, ngjyrë e bardhë, një dorezë metalike, një sasi vlere monetare në valutë prej 1210 euro dhe 18 000 lekë të reja, të cilat u sekuestruan.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej