- Advertisement -

TAG

te arrestuar

Shkëmbim zjarri mes grabitësve dhe policisë greke, arrestohen burrë e grua nga Shqipëria

Policia greke ka zhvilluar sot një operacion në Prevezë, duke vënë në pranga një burrë dhe një grua shqiptare, identiteti i të cilëve ende...

Arrestohen 3 “skifterët” shqiptarë në Itali, specialistë në vjedhjen e banesave

Një bandë shqiptarësh, të dyshuar për vjedhje në zonën e Osimo përfunduan në prangat e policies italiane. Të tre shqiptarët janë ndaluar në Civitanova,...

Vidhnin para dhe sende me vlerë në banesa, shkon në 10 numri i shqiptarëve të arrestuar në Belgjikë

Vijon operacioni ndërkombëtar policor “Picaso” ndërsa numri i të arrestuarve në Belgjikë ka shkuar në 10. Nga hetimet e kryera në Belgjikë ka rezultuar se...

Trafik droge Shqipëri-Turqi, zbulohen emrat e 4 skafistëve nga Vlora

Zbulohen emrat e katër të arrestuarve nga Vlora të përfshirë në transportin e sasive të mëdha të drogës nga Shqipëria, përmes Greqisë në Turqi. Sipas...

Masakrimi i 29 vjeçarit në Dibër, Gjykata lë në burg të vëllanë dhe dy të arrestuarit

Gjykata ka vendosur masën arrest me burg për shtetasit Qazim Plaku, Myrteza Hysa dhe Jurgen Hysa. Kujtojmë që këta tre shtetas ishin pjesë e një...

Sulmi tragjik/ I vënë flakën lokalit dhe bllokojnë daljet, shënohen të paktën 25 viktima në Meksikë

Një lokal është shkrumbuar nga flakët në Meksikë dhe për pasojë të paktën 25 persona kanë humbur jetën ndërsa 11 të tjerë u plagosën. Mediat...

Operacioni në “Don Bosko”/ Burg për dy prej të arrestuarve

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për Arbër Muratin, i arrestuar gjatë operacionit të policisë në Don Bosko, ndërsa...

Emrat e shqiptarëve që drejtonin trafikun e drogës në Itali

Mediat italiane kanë publikuar disa prej emrave të shqiptarëve të përfshirë në rrjetin ndërkombëtar të trafikut të drogës nga Shqipëria në Itali. Ata dyshohet se...

Tiranë/ Kanosi me shotgun 31 vjeçarin gjatë një sherri në Shkozë, arrestohet

Policia e Tiranës ka arrestuar një 27 vjeçar pasi është përfshirë në një sherr në zonën e banesave sociale në Shkozë. Në pranga ka rënë...

Policia e Tiranës zbulon një parcelë me kanabis në Durisht, arrestohet kryeplaku dhe 3 të moshuar

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 4 persona pasi u ka zbuluar një parcelë të kultivuar me bimë narkotike kanabis sativa. Mes të arrestuarve është...

Latest news

Britania vijon të regjistrojë rekord rastesh, 30,215 të infektuar dhe 86 viktima në 24 orë

Britania e Madhe vijon të regjistrojë shifra rekord të infektuarish me koronavirus. Në 24 orët e fundit, vendi raportoi 30,215 raste me koronavirus. Autoritetet e...

Zyrtare: Leo Messi largohet nga Barcelona

Leo Messi nuk do të qëndrojë te Barcelona, edhe pse klubi spanjoll në deklaratën e publikuar shkruan se marrëveshje për një kontratë të re...

Vatër e re zjarri në Pogaj të Hasit, era e fortë ndihmon flakët të përhapen më shpejt

Një vatër e re zjarri është shfaqur në Pogaj të Hasit. Mësohet se si pasojë e erës së fortë, flakët janë përhapur me shpejtësi...

Italia regjistroi 7,230 të infektuar dhe 27 humbje jete në 24 orë

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 7,230 të infektuar me koronavirus nga 212,227 teste të kryera. Autoritetet e Shëndetit në vend bënë...

Zjarri po u afrohej banesave, Peleshi: Parandalohet katastrofa në zonën e lumit të Vlorës

Ministri  Mbrojtjes me anë të një postimi në rrjetet sociale lajmëron se është parandaluar një katastrofë në zonën e lumit të Vlorës. Sipas tij...
- Advertisement -