- Advertisement -

TAG

operacion

Operacion blic, sekuestrohen mijëra euro dhe një armë, arrestohen 3 persona

Policia e shtetit ka ushtruar kontrolle të befasishme në të gjithë vendin me qëllimi kapjen e persona në kërkim. Në këtë operacion të policisë janë...

Armë zjarri dhe municion luftarak, finalizohet operacioni në Elbasan, dy të arrestuar

Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar “Kalaja”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve dhe armëmbajtjes pa leje. Operacioni i zhvilluar nga...

Operacion i madh në portin e Durrësit, arrestohen 4 persona për falsifikim dokumentash

Katër shtetas të huaj kanë rënë në prangat e Policisë Kufitare në Portin e Durrësit, si rezultat i finalizimit të operacionit të koduar “Pritësi”,...

Pandi Majko: Nuk fola për Teatrin, se operova gojën… Po sikur të shprehej me shkrim? (film)

Pandeli Majko, nganjëherë kritik me Edi Ramën për shembjen e teatrit, ka thyer ccdo parashikim, kur shpjegoi arsyen përse nuk reagoi, kur teatri u shemb. Ministri...

Shkatërrohet banda shqiptare që trafikonte drogë në 5 vende të Europës, arrestohen 25 persona

Sot, 25 shqiptarë të dyshuar se ishin të lidhur me një rrjet të krimit të organizuar u arrestuan gjatë një operacioni të njëkohshëm të...

Gjendet 1 ton kanabis brenda një shpelle në detin Egje

Policia greke ka kapur të paktën 1 ton kanabis i nisur në një ishull në detin Egje. Sipas mediave greke mësohet se droga ishte fshehur...

Ndërron jetë në Turqi 15-vjeçarja që drithëroi zemrat e të gjithë shqiptarëve (film)

Ka ndërruar jetë në një nga spitalet e Turqisë 15-vjeçarja Elona Kuburja e cila vuante nga sëmundja e rrallë e quajtur Hemangioma kongenitale, një...

Berisha thirrje Interpolit dhe Europolit: Ushtroni presion kundër narko-operacionit të qeverisë për blerjen e votave

Ish kryeministri Sali Berisha ka akuzuar qeverinë se po bashkëpunon me mafian dhe trafikantën për përgatitjen dhe  mbjelljen e qindra mijëra fidanë kanabisi. Nëpërmjet një...

Lindjet cezariane, Librazhdi mban rekordin me 67% të lindjeve me operacion

40% e lindjeve në Shqipëri kryhen përmes operacionit. Trendi ka pësuar rritje me 2%, ndërsa listën e kryeson qyteti i Librazhdit ku 67% e...

Melania Trump i nënshtrohet operacionit në veshkë

Zonja e parë Melania Trump iu nënshtrua të hënën një operacioni në veshkë në Qendrën Mjekësore Ushtarake Walter Reed pranë Uashingtonit, sipas një deklarate...

Latest news

Rënie temperaturash dhe reshje bore, parashikimi i motit për sot

Nga temperatura të ulëta dhe ngrica do të karakterizohet moti në vendin tonë ditën e sotme. Sipas MeteoAlb bregdeti dhe zonat e ulëta vijojnë me kthjellime dhe...

Me qese akulli në tendinën e Akilit, dëmtimi i Ibra-s frikëson tifozët

Ibrahimovic u largua nga fusha në minutën e 25′ të takimit Milan-Juventus. Ai u detyrua të zëvendësohej për shkak të një problemi duke habitur...

Vijon acari, e marta shënon ditën më të ftohtë, moti ‘zbutet’ të premten

Dita e martë pritet të jetë dita më e ftohtë e javës dhe e muajit. Nesër temperaturat do të vijojnë të zbresin, por të...

A po mendonte për Çelsin teksa krijonte panik në mbrojtjen e Sitit? Ja si përgjigjet Broja

Armando Broja ka qenë i jashtëzakonshëm në ndeshjen ndaj Mançester Sitit. Madje Broja ka marrë komplimente edhe nga Pep Guardiola i cili vlerësoi sulmuesin...

Aksident në Vlorë, “Benzi” përplaset me motorin

Një aksident ka ndodhur këtë mbrëmje në rrugën Kosova në Vlorë. Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije se automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin...
- Advertisement -