Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vjenë/ Ndërkombëtarët ndërrojnë qëndrim pasi njohin dosjen 339

Nga 27.al 0

Situata e krijuar në Shqipëri është shqetësuese.

Kështu e konsideron Partia Popullore Europiane në Asamblenë Parlamentare të OSBE-së, e cila ka marrë në diskutim zhvillimet e krizës politike në vendin tonë në një takim me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Grupi i PPE në OSBE bën me dije se raportimi i kryetarit Basha ka patur në fokus protestat kundër qeverisë socialiste, korrupsionin, trafikun e drogës dhe zhvillimet jodemokratike në vend.

Në këtë seancë të posaçme dëgjimore morën pjesë edhe anëtarë të Kongresit dhe Senatit amerikan.

Lulzim Basha po i njeh ndërkombëtarët me dosjen 339 që vërteton blerjen e zgjedhjeve nga Edi Rama nëpërmjet krimit të organizuar.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej