- Advertisement -

TAG

Vjenë

Kurti në Vjenë: Kosova dhe Serbia të bëjnë deklaratë të paqes me zotim për mos-sulmim

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, këtë të premte ka qenë pjesë e Samitit të gjashtë shteteve të Ballkanit Perëndimor, i cili është mbajtur në...

Sulmi me 4 viktima, pezullohet nga puna shefi i anti-terrorit në Vjenë

Kreu i anti-terrorit në Vjenë është pezulluar nga puna. Pezullimi i tij nga puna vjen pas sulmeve terroriste që goditën vendin disa ditë më...

Adem Demiri, polici hero nga Kosova që arrestoi mbrëmë terroristët në Vjenë

Adem Demiri është polici shqiptar nga Kosova, i cili mbrëmë u bë hero i shpëtimit të dhjetëra jetëve, ku mori pjesë në arrestimin e...

Sulmi terrorist në Vjenë, reagon Papa Françesku: Mjaft më me dhunë, të forcojmë vëllazërinë së bashku

Pas sulmit terrorist në Vjenë, Papa Françesku ka bërë thirrje për paqe dhe vëllazërim së bashku. Papa shkruan në rrjetet sociale se vetëm dashuria mund...

Sulmi terrorist në Vjenë, Maqedonia e Veriut: Po bashkëpunojmë me autoritetet austriake

Ministriа е Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut tha se është në kontakt të vazhdueshme me autoritetet e Austrisë për verifikimin e identitetit...

Sulmi terrorist në Vjenë, Austria shpall tre ditë zie

Pas sulmit terrorist që tronditi Vjenën, qeveria austriake ka shpallur tre ditë zie kombëtare, ku mbetën të vrarë dy burra, dy gra dhe një...

Ky është terroristi i Vjenës, ja kujt i shpalli besnikëri…

Ky është personi i dyshuar si terroristi i Vjenës. Sipas gazetës austriake, "Kronen Zeitung", ai është një refugjat 30-vjeçar. Në këto foto shihet i armatosur me...

Mëngjesi i përgjakur në Vjenë. 2 të vdekur, 15 të lënduar, 7 prej të cilëve në gjendje të rëndë (film)

2 të vdekur dhe të paktën 15 të lënduar është bilanci i sulmeve me armë që ndodhën mbrëmë në Vjenë afër një Sinagoge dhe...

Austria ndalon fluturimet me Shqipërinë/ TIA: Pasagjerët mund të rimbursohen ose të rishikojnë datën deri në fund të 2021

Tirana International Airport njofton se ndalimi i fluturimeve nga Austria hyn në fuqi nga nesër deri më 31 korrik. Ndërkohë të gjitha fluturimet janë anuluar,...

Publicisti i njohur shqiptar Dervish Hima u arrestua sepse gjatë një fjalimi tha se shqiptarët dhe turqit janë dy popuj të ndryshëm, çfarë shkruanin...

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 21 Prill 2020 “Journal des débats politiques et littéraires” ka botuar, të shtunën e 5 shtatorit 1908, në faqen n°2, shkrimin e...

Latest news

KQZ zyrtarizon mandatet e 25 Prillit, si bëhet shpërndarja e deputetëve (Film)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e thirrur ditën e sotme zyrtarizon mandatet e 25 Prillit për kandidatët dhe partitë politike. Kreu i qeverisë Edi...

Zgjedhjet vendore të 30 qershorit/ Kushtetuesja s’pranon Pjerin Ndreun dhe Erion Veliajn, rrëzon dy kërkesat

Nis shqyrtimi i padisë për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Shoqata e Autonomisë Vendore, e drejtuar nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, kërkoi që...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Ambasadori i OSBE: Presim raportin përfundimtar, gati të ndihmojmë në zbatimin e rekomandimeve

Ambasadori i OSBE në Tiranë, Vicenzo Del Monaco, ka reaguar për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ambasadori ka deklaruar se ata, janë në pritje të...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Çamëria frymon në Tetovë (Foto)

Tetova sot u gdhi e mbushur me pankartat Java e Çamërisë, nga 21-27 Qershor në Maqedoninë e Veriut po zhvillohen aktivitetet për Çamërinë. Ashtu si...
- Advertisement -