- Advertisement -

TAG

dosja 339

Dosja 339/ Altin Avdyli kërkon përjashtimin e gjyqtares Daniela Shirka

Një prej të akuzuarve të dosjes 339, Altin Avdyli kërkon përjashtimin e gjyqtares Daniela Shirka. Avdyli,  aktualisht me masë sigurimi “Arrest në burg”, kërkon përjashtimin...

Apeli i Durrësit merr vendimin për komisionerët e arrestuar për “Dosjen 339”

Gjykata e Apelit të Durrësit ka liruar nga qelia 5 nga 8 komisionerët e arrestuar për zgjedhjet e 2021 të cilët ishin lënë më...

Tritan Kalo mesazh politikës: U mbars SPAK dhe bëri kaps 20 komisionerë

Mjeku Infeksionist, Tritan Kalo  ka reaguar lidhur me situatën politike, por edhe atë të pandemisë. Në një status në Facebook, Kalo e fillon me komisionerët...

Dosja 339, reagon Kim: Reforma në drejtësi nuk mund të ndalet

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka reaguar në lidhje me dosjen 339 për krimin zgjedhor. Me anë të një postimi në Tiwtter, diplomatja amerikane shkruan se...

Dosja 339/ Zbardhen urdhër-arrestet e SPAK për vjedhjen e zgjedhjeve (emrat)

GJKKO (Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar) ka lëshuar 22 urdhër-arreste për dosjen 339. ABC News ka mësuar emrat e të arrestuarve në kuadër...

Dështon sërish seanca ndaj dosjes “339”, mungojnë avokatët kryesorë

Është shtyrë sërish seanca paraprake për njërën prej pjesëve të dosjes “339”, e cila ka në total 15 persona të akuzuar. Mësohet se shkak për...

Gjykata e Posaçme pushon çështjen ndaj vëllait të Arben Ndokës

Kalon për gjykim një pjesë e dosjes “339”, ndërsa Gjykata e Posaçme ka vendosur të pushojë çështjen ndaj vëllait të ish-deputetit socialist Arben Ndoka. Mes...

Përgjimet e “Bild”/ Deputeti i PS-së merret mbi dy orë në pyetje në Prokurori

Deputet i i PS, në Shijak, Ilir Ndraxhi ka dëshmuar në prokurori, pasi emri i tij u përmend në përgjimet e Avdylajve, të publikuara...

Vettingu/ Kandidat për SPAK dhe prokuror i dosjes “339”, KPK konfirmon në detyrë Vladimir Marën

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë prokurorin e Prokurorisë të Krimeve të Rënda në Tiranë Vladimir Mara. Trupi gjykues tha se ka...

Donika Prela: Dosja 339 më e madhja, 74 nën hetim

Dy ditë pas publikimit të 6 përgjime të tjera të dosjes 339 nga gazeta gjermane Bild, drejtuesja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika...

Latest news

Policia aksion në Tiranë, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar nga policia në Tiranë pasi akuzohen se po transportonin emigrantë të huaj nga Tirana drejt Kukësit me qëllim kalimin e...

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Shoqërohet nga policia e Elbasanit djali i Azem Hajdarit, në makinë i gjendet drogë

Është shoqëruar djali i vogël i Azem Hajdarit, i cili mban të njëjtin emër me babanë e tij të ndjerë. Burime  bëjnë me dije se...

Bie lehtë numri i rasteve të reja Covid, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

MSH ka publikuar bilancet e fundit me Covid-19. Në 24 orët e fundit nuk ndërroi jetë asnjë person, teksa janë regjistruar 31 raste të reja. Ndërkohë...

“Qëlloi me anti-tank”, zbulohet dosja e bosit të kokainës, si nisi hasmëria mes fiseve në Elbasan

Nga Xhensila Kodra Burimet  zbardhin dosjen e plotë të vendimit që Gjykata e Elbasanit dha në 25 Shkurt 2003 për Agim Çermën i cili u...
- Advertisement -