Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vizita e parë zyrtare e Ramës në Kiev si drejtues i OSBE-së, Ambasada Ukrainase jep detaje

Nga Ejona 0

Pas marrjes së kryesimit të OSBE-së nga Shqipëria, ambasada ukrainase në Tiranë jep detaje për vizitën e parë të kryeministrit Rama në Kiev si drejtues i kësaj organizate.

Ambasada bën me dije se kryeministri Rama do të ketë një axhendë dy ditore takimesh, përkatësisht më 20 dhe 21 Janar të këtij viti.

“Vizita e Ramës në Kiev do të jetë në datat 20 deri 21 janar. Ne si shtet ukrainas promovojmë marrëdhëniet e mira me përfaqësuesin e Shqipërisë”, shkruan ambasadori ukrainas Tsymbaliuk.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej