Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

U hodhën nga pallati për t’i shpëtuar tërmetit, vogëlushët Alesio dhe Aureli takojnë idhujt e tyre (film)

Nga Ejona 0

Dy vogëlushët Alesio dhe Aureli janë dy të mbijetuar nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit i cili i mori jetën 51 personave.

Sapo filluan lëkundjet e tërmetit, fëmijët ishin hedhur nga pallati, njëri nga kati i pestë dhe tjetri nga i treti.

Rama i ka çuar dy vogëlushët në Itali dhe i ka takuar me dy legjendat e futbollit, Cristiano Ronaldo dhe Gianluigi Buffon, të cilët Alesio dhe Aureli i kishin idhuj.

Kur Rama i vizitoi në spitalin e Traumës, Alesio dhe Aureli i thanë se ishin hedhur nga pallati pasi kishin idhull Ronaldon.

#TiNukDoJeshKurrëVetëm😢👐🏿🇦🇱Një surprizë për Aurelin dhe Alesjon, dy fëmijët që fluturuan nga dritaret e pallatit të tragjedisë në Thumanë, e që pasi lanë spitalin duhet të rifillojnë rrugën e jetës, që u’a urojmë të gjatë, me shëndet e gëzime❤🙏❤https://e-albania.al/dhuro/

Publiée par Edi Rama sur Vendredi 6 décembre 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej