Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Turqia merr masa ekstreme për Koronavirusin, mbyll kufirin me Iranin

Nga Ejona 0

Pasi zyrtarët iranianë njoftuan se 8 persona ndërruan jetën për shkak të Koronavirusit, Tuqia ka marrë masa serioze për parandalimin e tij duke mbyllur kështu kufiri  me Iranin.

Kufiri Kapikoy dhe porta kufitare Esendere u mbyllën për shtetasit iranianë.

Irani u bë vendi i parë në Lindjen e Mesme me raste të konfirmuara me koronavirus, pasi Ministria e Shëndetësisë njoftoi se 43 njerëz janë të infektuar.

Turqia ka marrë masa paraprake dhe ka evakuuar qytetarët e saj nga Kina.

Edhe Iraku ka njoftuar se ndaluan hyrjet nga Irani, për shkak të rrezikut nga koronavirusi.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej