Turizmi dentar! Italianët zgjedhin Shqipërinë jo vetëm për pushime

Duhet të lëçisni

KAOS në Francë, mijëra qytetarë largohen nga Parisi përpara mbylljes së dytë, boshatisen supermarketet

Mijëra kryeqytetas janë larguar nga Parisi përpara fillimit të bllokimit të dytë i cili do të nisë në mesnatë. Fotot të cilat kanë bërë xhiron...

Policia me ‘dorë të hekurt’, gjobit qindra qytetarë që lëvizin pa maska, 10 shoqërohen në komisariat

Policia e Shtetit vijon kontrollet dhe gjobat për të gjithë qytetarët që nuk respektojnë masat anticovid dhe dalin pa maska në ambiente të hapura. Në...

Mësimi online në universitete, studentët paralajmërojnë protestë: Të hënën mblidhemi para Ministrisë së Arsimit

Studentët kanë paralajmëruar se do të fillojnë një protestë, pas vendimit se mësimi në universitete do të vijojë online. Sipas tyre, mësimi online nuk është...

Sulmi me tritol ndaj gazetarit në Lezhë, PD: Rama frymëzon krimin të ngrejë dorë kundër gazetarëve

Partia Demokratike ka reaguar lidhur me sulmin me tritol ditën e sotme ndaj gazetarit Elidon Ndreka në Lezhë. E shqetësuar për ngjarjen në fjalë, përmes...

Një rrugë e dy punë! Me këtë parim numri i italianëve që po vizitojnë vendin tonë vitet e fundit ka ardhur gjithmonë e në rritje.

Mediat përtej Adriatikut shkruajnë se si shumë qytetarë italianë zgjedhin të vizitojnë Shqipërinë jo vetëm për të shijuar disa ditë pushime në bregdet, mal apo edhe nëpër qytetet e njohura të vendit tonë, por edhe për të rregulluar…dhëmbët.

Sipas tyre, shërbimin dentar në Shqipëri mund ta përfitojnë deri në 70 për qind më lirë sesa në Itali.

Ky nuk është një fenomen i ri për italianët. Para Shqipërisë ata udhëtonin masivisht për në Kroaci e Hungari për të rregulluar dhëmbët e tyre, por edhe për të pushuar.

Por, çfarë e favorizon Shqipërinë? VadoinAlbania.it rendit afërsinë gjeografike, mundësitë që ta gjesh këtë shërbim në një qytet bregdetar, si Durrësi apo Vlora, por edhe në Tiranë, pasi distanca nga bregdeti, për ata që preferojnë plazhin është e vogël.

http://top-channel.tv/2018/04/21/turizmi-dentar-italianet-zgjedhin-shqiperine-jo-vetem-per-pushime/

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

KAOS në Francë, mijëra qytetarë largohen nga Parisi përpara mbylljes së dytë, boshatisen supermarketet

Mijëra kryeqytetas janë larguar nga Parisi përpara fillimit të bllokimit të dytë i cili do të nisë në mesnatë. Fotot të cilat kanë bërë xhiron...

Policia me ‘dorë të hekurt’, gjobit qindra qytetarë që lëvizin pa maska, 10 shoqërohen në komisariat

Policia e Shtetit vijon kontrollet dhe gjobat për të gjithë qytetarët që nuk respektojnë masat anticovid dhe dalin pa maska në ambiente të hapura. Në...

Mësimi online në universitete, studentët paralajmërojnë protestë: Të hënën mblidhemi para Ministrisë së Arsimit

Studentët kanë paralajmëruar se do të fillojnë një protestë, pas vendimit se mësimi në universitete do të vijojë online. Sipas tyre, mësimi online nuk është...

Sulmi me tritol ndaj gazetarit në Lezhë, PD: Rama frymëzon krimin të ngrejë dorë kundër gazetarëve

Partia Demokratike ka reaguar lidhur me sulmin me tritol ditën e sotme ndaj gazetarit Elidon Ndreka në Lezhë. E shqetësuar për ngjarjen në fjalë, përmes...

Gazetarët kundër Lleshajt: Kanë dhënë jetën 224 policë, që Madhëria juaj të bëhej ministër

Deklarata fyese e ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj ndaj profesionit të policit dhe vetë trupës që ruan rendin në vendin tonë ka revolutuar jo...