Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Trump paditet nga shoqatat e të drejtave civile

Nga Klodiana 0

Unioni i Lirive Civile Amerikane, një nga organizatat më të mëdha të të drejtave civile amerikane, dhe organizata “Black Lives Matter” kanë paditur Presidentin Donald Trump dhe Ministrin e Drejtësisë William Barr.

Raportohet se ata janë paditur për shkeljen e të drejtave kushtetuese të demonstruesve jashtë Shtëpisë së Bardhë, ndaj të cilëve u përdor gazi lotsjellës.

Policia amerikane përdori ndaj protestuesve edhe dhunë për të shmangur protestuesit dhe të lejonte Trump të shkonte më këmbë në kishën e Shën Gjonit nga kua ai kërcënoi se do të nxirrte ushtrinë në rrugë, me arsyetimin, sic tha ai, “për të vendosur rregullin dhe ligjin”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej