- Advertisement -

TAG

protestat

A do ta largoni Ardi Veliun, Rama: Edhe 500 mijë njerëz ta kërkojnë, nuk ndodh!

Kryeministri Edi Rama ka reguar pas pytjes së gazetarëve nëse ka ndërmend të shkarkojë drejtorin e Policisë së Shtetit Ardi Veliu, dhe pse po...

U arrestuan gjatë fundjavës, jepen masat e sigurisë për tre protestues

Gjykata Penale Tiranë ka caktuar masat e sigurisë për tre të arrestuarit në protestën për vrasjen e Klodian Rashës gjatë fundjavës. Mësohet se për qytetarin...

Dhuna në protestë e shoqërimet e gazetarëve, Basha informon reporterët e Shqipërisë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi një takim virtual me reporterët Joseph O’Reilly nga Irlanda, njëkohësisht dhe reporter i EPP/CD, si edhe me...

Roli i Rinisë shqiptare në procesin e tranzicionit

Nga Aureliano Ulndreaj Diskutimi më i shpeshtë publik në shoqërinë shqiptare përqendrohet në temën e tranzicionit politik. Disa opinione argumentojnë se tranzicioni ka përfunduar si...

PDIU dënon dhunën ndaj protestuesve dhe medias: Asnjë reflektim nga Rama

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar lidhur me ndalimin dhe arrestimin e të rinjëve, ndërsa dënon dhunën e përdorur nga forcat e policisë...

DW: Në Tiranë vazhdojnë protestat, kërkohet largimi i kryeministrit

Protestat në Tiranë vazhduan edhe të premten. Ndërkombëtarët mbështesin të drejtën e protestës, por bëjnë thirrje për heqjen dorë nga dhuna. Përplasje me policinë, akte...

Basha: 7 vite rrënim, qytetarët nuk e besojnë më Edi Ramën

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama, i cili gjatë konferencës së sotme tha se kreu i...

Protestat në Bjellorusi/ Lufta është çështje momenti, Rusia mund të fillojë pushtimin (fotot)

Protestat e fundit në Bjellorusi kundër Presidentit Aleksandër Lukashenko cilësohen si një situatë e ngjashme me revolucionin kundër Janukoviçit në Ukrainë nga gazetari i BBC,...

Rama: Nuk do marrin pagë lufte ata që kanë shkuar në punë

Në konferencën për shtyp nga Kryeministria, Kryeministri Edi Rama u pyet nga gazetarët për afatin e fundit të vënë nga qeveria për kompanitë që...

Trump paditet nga shoqatat e të drejtave civile

Unioni i Lirive Civile Amerikane, një nga organizatat më të mëdha të të drejtave civile amerikane, dhe organizata “Black Lives Matter” kanë paditur Presidentin...

Latest news

Situata pas motit të keq/ ARRSH: Ja segmentet ku ka bllokime rrugësh

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka raportuar lidhur me gjendjen e segmenteve rrugore në vend si pasojë e motit të keq, që ka sjellë vështirësi në...

Basha: Rama se ka mendjen tek njerëzit, por te pasurimi i tij me mafien

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar lidhur me përgjimet e antimafias italiane. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Basha shkruan se Rama dhe marionetat e tij...

Skandali me Nraghetën, memet bëjnë xhiron e rrjetit (Foto)

Pas skandalit të përgjimeve të mafias së frikshme, Ndragheta, memet bëjnë xhiron në rrjetet sociale. Në qendër të memeve mbetet Erion Veliaj, kryebashkiak i Tiranës,...

Po investonte në Shqipëri/ Princit të mafies i sekuestrohen qindra mln euro

Sipërmarrësit kalabrez Antonio Gallo, i arrestuar si pjesë e grupit mafioz italian Ndragheta, i janë sekuestruar të  dielën të gjitha paratë  cash që kishte...

Përmbyten mbi njëmijë hektarë në Shkodër, ngrihet 75 cm niveli i ujërave nga Drini

Bashkia e Shkodrës ka njoftuar se ka shkuar në 133- ha, toka e përmbytur dhe kërkohet që nga Drejtoria e Ujitjes dhe Kullimit Lezhë...
- Advertisement -