Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tragjedia në Bulqizë, reagon Basha: Ndoqa me dhimbje lajmin

Nga Klodiana 0

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar lidhur me tragjedinë që preku mëngjesin e sotëm familjen Tolaj në Bulqizë, ku si humbi jetën nëna me dy fëmijët e saj.

“Me tronditje dhe dhimbje ndoqa lajmin për tragjedinë në Ostren të Bulqizës ku humbën jetën një nënë dhe dy fëmijët e saj. Shpreh ngushëllimet e mia të thella për familjen Tolaj dhe uroj shërim të shpejtë vajzës tjetër të familjes që po merr ndihmën mjekësore”,shkruan Basha.

Rrjedhja e bombulës së gazit ka ndodhur në fshatin Ostren, ndërkohë që dhe gjendja e të plagosurës paraqitet e rëndë.

Mjekët e Bulqizës po kërkojnë ndihmën nga ajri, për ti dhënë ndihmën mjekësore të specializuar në Tiranë vajzës që ka mbetur e plagosur. Fshati ndodhet rreth një orë larg nga Bulqiza, dhe kjo ka bërë që ndërhyrja të vonojë.

Burime bëjnë me dije se rrjedhja e bombulës së gazit ka ndodhur në banesën e Ylber Tolës, ndërsa nuk dihet ende identitetet e plota të personave që kanë mbetur viktimë nga kjo ngjarje me përmasa të rënda.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej