- Advertisement -

TAG

kreu i PD

Basha: 50 ditë deri më 25 prill, Shqipëria e fundit për të ardhurat për frymë në Europë

Kreu i PD, Lulzim Basha ka publikuar një mesazh ndërkohë që Shqipëria ndodhet 50 ditë larg zgjedhjeve të 25 prillit. Përmes statuseve në Instagram, Basha...

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

Basha në një biznes të madh prodhues në Durrës: Rama e dërrmoi ekonominë me taksa të larta

Kreu i PD, Lulzim Basha ka vizituar sot një biznes të madh prodhues në Durrës, ku ka dëgjuar ankesat e drejtuesit dhe punonjësve të...

Basha rendit arsyet: Ja pse duhet të na votoni më 25 prill, do të përfitojnë gjithë shqiptarët

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, renditi arsyet, pse sipas tij, duhet votuar më 25 prill. Gjatë një takimi me bizneset përgjatë autostradës Tiranë-Durrës, kryedemokrati...

Basha bisedë me të moshuarën: Nga takimet marr energji për të vazhduar të punoj për Shqipërinë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar sot një bisedë me një zonjë në një nga rrugët e kryeqytetit, ndërkohë që e moshuara...

Basha përkujton 20 shkurtin: Dita e një çasti vendimtar si komb

Kreu i PD, Lulzim Basha ka prezantuar sot programin për ish-të përndjekurit, me përfaqësues të tyre duke zgjedhur 20 shkurtin, 30-vjetorin e rrëzimit të...

Basha tregon planin e PD-së për ndaljen e eksodit të shqiptarëve: Në 25 prill do të fitojë Shqipëria!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka treguar disa nga pikat që janë pjesë e planit të tij për ndaljen e ikjeve të qytetarëve...

Basha uron Pavarësinë: Do bëj gjithçka që Shqipëria të jetë në krah të Kosovës në përmbushjen e sfidave dhe pritshmërive

Kreu i PD, Lulzim Basha ka uruar gjithë shqiptarët për përvjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Basha tha se Shqipëria do të jetë krah për krah...

Basha: 25 prill Rama humb, fiton Shqipëria dhe qeveria

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka ripërsëritur sërish akuzat ndaj kryeministrit, Edi Rama, duke thënë se në 8 vite nuk ka përmbushur asnjë...

Basha me prodhuesit shqiptarë: I qëndrojmë angazhimit tonë për taksën e sheshtë 9%

Kryetari i PD, Lulzim Basha këtë të shtunë në vijim të prezantimit të programit të tij politik, është takuar me përfaqësues të Bashkimit të...

Latest news

Policia shton kontrollet në lokale për festat e 7-8 Marsit, 792 qytetarë të gjobitur

Kontrolle të shtuara për monitorimin e zbatimit të masave kufizuese anticovid, në kuadër të ditëve festive 7 dhe 8 Mars, me qëllim parandalimin e...

I riu nga Roskoveci vret babain duke e goditur me shkop në kokë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e kësaj të premteje në Fier ku një 52 vjeçar ka humbur jetën pas një goditje në...

Basha nderon epopenë e UÇK: Jasharët i treguan botës se atdhedashuria është e pamposhtshme

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka nderuar epopenë e Ushtrisë Çlirtimtare të Kosovës. Në një shënim në Facebook, Basha shkruan se familja Jashari i...

Rama e konfirmon: Aeroporti i Vlorës do ndërtohet nga kompania e Behgjet Pacollit

Kryeministri Edi Rama deklaroi se kompania fituese që do të ndërtojë aeroportin e Vlorës është kompania e Behgjet Pacollit. Rama u shpreh se me shpalljen...

Celibashi kërkesë ministrisë së Brendshme: Të shtyhet afati për ID që skandojnë më 25 prill

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi i ka kërkuar ministrisë së Brendshme, shtyrjen e afatit të vlefshmërisë së dokumenteve të identifikimit biometrik. “Me qëllim ushtrimin e...
- Advertisement -