Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tjetër skandal i qeverisë Rama, lejon hapjen e shkollës greke në Zvirine të Korçës

Nga Ejona 2

Një tjetër skandal është rregjistruar në qytetin e Korçës në lidhje me favoret që shteti shqiptar po i bën dita ditës Greqisë.

Mësohet se një shoqatë ekstremiste greke ka hapur një shkollë greke në Zvirine të Korçës.

Mesa duket qeveria Rama nuk mjaftohet me heqjen e Çështjes Çame nga programi, varrezat e ushtarëve grekë në Bularat, vulën apostile si dhe ligjin e luftës.

Loading...

Komente (2)

  1. Pershendetje. Lidhja me urdherin dhe zbatimin e qeverisjes per hapjen e shkolles greke ne Korce. Une jam mesuese dhe si mesuese une duhet ti mesoj femijeve ose te rriturrve ne nje gjuhe te kuptueshme. Shikoj problemet qe dalin cdo vite per sa I perket gjuhes se ndermjetme shqip-greke. Kjo del si rezuotat I krahinave qe Kane te bejne ne jeten e perditseshme ne lidhje te njeriut me njeri-tjeterin. Kur ishte qeverisja e Aleksit na ndihmoj shume ne lidhje. Kjo ndikon ne gjendje shpirterore dhe psikologjike sidomos Tek shqiptaret. Pasi Jane nena dhe I kane mesuar traditat . Per mos tejkaluar kete . Eshte shume e bukur lidhja gjuhesore sidomos kur je dhe e meson tjeterin ne gjuhen tende. Gjuha Shqipe e nje vendi ku flet kete gjuhe. Gjuha e Naimit , Gjuha e Arbaniteve dhe e Skenderbeut. Gjithmon kemi folur dhe flasim nje gjuhe te kuptueshme per te gjithe Evropen. Kombet Jane te njenjta, kultura te njenjta, mos te harrojme se kemi nevoje per njeri-tjeterin .

  2. Çudirat e pushte…tareve shqiptare nuk kanë të mbaruar!…

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej