Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tiranë/ Si e trafikonin kokainën, ish-polici i Laçit dhe specialisti i patentave

Nga Klodiana 0

I arrestuari për trafik droge ish punonjës policie

Detaje të reja kanë dalë lidhur me kokainën e zbuluar në kryeqytet. Bëhet me dije se  i arrestuari Gjergji Gjinaj 49 vjeç, ka qenë polic patrulle në policinë e Laçit. Këtë detyrë ai e ka mbajtur deri në momentin që u kap duke trafikuar lëndë narkotike.

53- vjeçari Ismail Alushi, i cili njihej si furnizuesi me lëndë narkotike dhe kreu i grupit, rezulton i dënuar më parë për falsifikim dokumentesh. Alushi njihej edhe me pseudonimin “Beb”.

 

Prangosja e tyre u bë mbrëmjen e djeshme në kryeqytet, në Rrugën “Vllaznit Huta”.

Policia pikasi automjetin tip “Fiat 500”, të drejtuar nga Gjergji Gjinaj dhe rreth 10 metra më larg u konstatua i parkuar automjeti tip Audi, i drejtuar nga Kurti, i cili kontrollonte lëvizjet e personave dhe automjeteve në këtë rrugë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej