Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tirana tre ditë pa drita/ OSHEE publikon zonat dhe oraret

Nga Ejona 0

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike do të bëjë kufizime energjie në disa lagje të Tiranës, për shkak të punimeve që do kryhen në kabina.

Stakimet do të vijojnë gjatë këtyre tre ditëve në orare të ndryshme vetëm në disa zona të Tiranës.

Njoftim për abonentët Tiranë:

Stakim i datës 17 maj

Për shkak të investimit në kabina, në datën 17 maj do të stakohet energjia elektrike në këto zona në Tiranë

09:30-15:00
rruga “Hasan Ceka”, pranë rrugës “Don Bosko”, zona midis rrugës “Karl Gega” dhe rrugës “Siri Kodra” pjesërisht

ora 9.00-15.00
rruga Teodor Keko pjesërisht, (tek Astiri), zona e Mëzezit pjesërisht, pas Digitalb-it

Stakim i datës 18-19 maj

Për shkak të investimit në kabina, në datën 18 maj do të stakohet energjia elektrike në këto zona në Tiranë

18 maj, ora 09:00-15:00

zona nga Ura e Limuthit-Vorë (Autostrada Tiranë-Durrës), rruga “Mine Peza”, rruga “Memo Meto”, rruga “Ferit Xhajko”, rruga “Sitki Cico”, rruga “Arkitekt Kasemi”, zona tek Brryli, rruga “Gaqo Tashko”

18 maj, 09:00-16:00

rruga “Besim Fagu” pranë rrugës “5Maji”, rruga “Riza Cuko”, rruga “Lord Bajron”

19 maj, ora 09:00-15:00
zona nga Ura e Limuthit-Vorë (Autostrada Tiranë-Durrës)

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej