Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Abuzuan me pronat në Spille/ Gjykata e Kavajës dënon me burg 9 zyrtarë

Nga Ejona 0

9 zyrtarë janë dënuar me burg nga Gjykata e Kavajës pasi akuzoheshin nga prokuroria për abuzime me pronat në plazhin e Spillesë.

Pas disa seancave gjyqësore, gjykata ka urdhëruar dënim me 18.8 vite burg në total për të gjithë të pandehurit.

Janë dënuar shtetasit: Seid Cikalleshi me 2.8 vite burgim dhe 2 vjet heqje të drejte për funksione publike, Andi Gjeçi 2.4 vite burgim dhe 2 vjet heqje të drejte për funksione publike, Asim Arkaxhiu 2 vjet burgim dhe 2 vjet heqje të drejte për funksione publike, Aldo Kila 1.8 vite burgim dhe 2 vjet heqje të drejte për funksione publike, Ilir Kaja 3 vjet burgim dhe 2 vjet heqje të drejte për funksione publike, Agron Xhelezi 2 vjet burgim dhe 2 vjet heqje të drejte për funksione publike, Drita kazazi 2 vjet burgim dhe 2 vjet heqje të drejte për funksione publike dhe Aida Gjoci 8 muaj burgim.

Gjithashtu Gjykata urdhëroi që 5 parcelat e tokës të kalojnë në pronësi të Shtetit, ndërsa pas hetimeve rezultoi se ish-zyrtarët janë përgjegjës për tjetërsimin e pronave.

Një vendim i marrë në muajin prill nga gjyqtari Rexhep Bekteshi, i jep zyrtarëve të drejtën e uljes së 1/3 së dënimit për shkak të gjykimit të shkurtuar.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej