Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Dëme masive nga reshjet e pandërprera/ Përmbyten 15 hektarë tokë buqësore në Fier

Nga Ejona 0

Rreth 15 hektarë tokë buqësore janë përmbytur si pasojë e rreshjeve të dendura të shiut në Fier.

Zonat më të prekura janë toka bujqësore, sera në Patos dhe Zharrëz, në këtë zonë ndodhet edhe një pulari me mbi 15 mijë pula.

Rreshjet intensive kanë shkaktuar edhe bllokimin e rrugës Fier-Ballsh, ku momentalisht është devijuar trafiku.

Lidhur me rastin Bashkia e Patosit ka ngritur Grupin e Emergjencave Civile për verifikimin e gjendjes dhe marrjen e masave të nevojshme.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej