Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

The Telegraph: Djemtë e Krumës janë bosët e drogës në Angli

Nga Media 0

Djemtë nga Krume janë bosët e industrisë të kanabisit, në Angli!

Kështu shkruan media britanike “The telegraph” në një artikull kushtuar qytezës së vogël veriore shqiptare të Krumës.

Kjo zonë po shpopullohet me një trend në rritje si rrjedhojë e emigrimit të të rinjve.

Një pjesë e madhe e mijëra të rinjve që kanë braktisur qytetet në Veri të Shqipërisë për të emigruar drejt Mbretërisë së Bashkuar punojnë në tregtinë e drogës, në bashkëpunim me bandat shqiptare, në Britani.

“Shkollat janë detyruar të mbyllen në Shqipëri, janë zbrazur nga të rinjtë që emigrojnë drejt Mbretërisë së Bashkuar, për të iu bashkuar bandave shqiptare të trafikimit të drogës.

Çdo vit që pason ka një rënie të këtij numri dhe madje fëmijë në një moshë relativisht të vogël po largohen”, shkruan “The Telegraph”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej