Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Thaçi publikon draft-rezolutën: E kemi obligim t’i mbështesim kërkesat e Luginës së Preshevës

Nga Klodiana 0

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka publikuar draft-rezolutën që i ka dërguar Kuvendit të Kosovës për shqyrtim dhe miratim, lidhur me shqiptarët në Luginën e Preshevës.

Thaçi u bëri thirrje deputetëve të Kuvendit, që të mos injorojnë kërkesat e shqiptarëve të Luginës së Preshevës.

Postimi i plotë

Kjo është draft-rezoluta që ia kam dërguar për shqyrtim dhe miratim Kuvendit të Republikës së Kosovës. U bëj thirrje deputetëve të Kuvendit të Kosovës që të mos i injorojnë kërkesat legjitime të shqiptarëve të Luginës së Preshevës. Ne e kemi obligim që t’i mbështesim në realizimin e kërkesave të tyre!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej